valasztas2022

Közadatkereső logó

Kormányhivatal

Békés Megyei Kormányhivatal

Magyar Államkincstár

EMMI

BGA

Petőfi István Művészeti Iskola komplex energetikai fejlesztés

szechenyi 2020 ASP

szechenyi 2020

 mak

Festőiség - Textília

Iskolánk az NTP-MŰV-18-0041 azonosító számú pályázatban 1.250.000,-Ft vissza nem térítendő támogatást kapott az Emberi Erőforrás Minisztériumától.   A „Festőiség-Textília” című 60 órás tehetséggondozó programunk megvalósításával  tanulóink a 2018-2019-es tanévben  élményekkel, tapasztalatokkal gazdagodtak.

A tanév elején 2018. október 12-14-ig bentlakásos alkotótáborban vehettünk részt a festői Zebegényben 16 tanulóval. A Dunakanyar hangulatos világát túrákon, Duna parti sétán megtapasztalva jelenítettük meg fotókon, vázlatokon, majd festményeinken. Negatív tapasztalásunkból /hideg éjszakák, a faházak diszkomfort hatása/ alkotó tevékenység lett: a településen neves filmrendezők filmforgatását figyelve meg éjszakánként, alvás helyett. Ez inspirálta a csoportot, hogy mi is egy dokumentum kisfilmet állítsunk össze „Hasadás a Szőnyi Táborban” címmel.

A kirándulás élményanyagát a tehetséges tanulóink, festészet foglalkozásokon színes alkotásokkal építették, különböző technikákkal: „Impressziók az őszi Zebegényből” címmel.

A pályázatba bevont szakemberekkel (művészettanárok irányításával: Dombóvári Zitával és Fabó Évával kézműves foglalkozásokon színes, sokoldalú, kreatív munkákat készítettek tanulóink. Egyedi pólót festettek textilfestéssel. Gyönyörű nemezképet készítettünk csapatmunkában, tűnemezelés technikájával. Nemez ékszereket alkottak karácsony táján. Filctáskák készültek szép virágos leveles rátétekkel, és kendőket, sálakat batikoltunk anyák napjára.

Gyógyító meséket is hallgattunk, majd textil kollázsokat készítettünk a mesék nyomán, érzelmeinket, gondolatainkat kifejezve.

Tavasszal textil installációt készítettünk az iskola aulájában, „Zöld utak” címmel.

2018 május 18-án a Petőfi Gálán kiállításon mutattuk be az iskola aulájában az egész éves munkafolyamat termését. Sokat dolgoztunk. Élménygazdag, inspiráló pályázati munkán vagyunk túl. Akik részesei lehettek: a tehetséges, nyitott, érdeklődő gyermekek, mind megtapasztalták az öröm, az alkotás, a sikerélmény, az önkifejezés, a csapatunka, a türelem, a koncentráció gyümölcsét, az önbizalom erősödését.

 

Köszönet és gratuláció tanulóinknak, a támogató szülőknek, a segítő kollégáimnak

Nyerges Gáborné

témavezető

Elérhetőségek

Kondoros Varos Onkormanyzata

Kondoros Város Önkormányzata

5553 Kondoros, Hősök tere 4-5.
Tel: 66/589-300
  66/589-310
Fax: 66/589-302
E-mail: polhi@kondoros.hu

Ügyfélfogadás

H: 8.00 - 12.00, 12:30 - 16:00
K: nincs ügyfélfogadás
Sz: 8.00 - 12.00, 12:30 - 16:00
Cs: nincs ügyfélfogadás
P: 8.00 - 12:00

viz banner

uszt logo rgb

kiksz-logo-final

Energia kozpont logo

darfu logo

vati logo

korosvolgyihrt

szennyviz logo

Copyright © 2020 Kondoros Város Önkormányzata.

Minden jog fenntartva.